Informacje i Program

WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT PROGRAMU ORAZ WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z CAMPEM

Bazując na obserwacjach oraz wspólnym studiowaniu z obecnymi uczestnikami, przygotowaliśmy zaktualizowany program edukacyjny. Został on stworzony w oparciu o ważne aspekty poprzednich programów oraz wszystkie ich części, które bardzo dobrze sprawdziły się w nauce w trakcie poprzednich edycji. Naszym głównym celem względem wszystkich uczestników jest tworzenie efektywnego i kreatywnego środowiska do nauki. Oferujemy profesjonalne wsparcie w budowaniu solidnej bazy do gry, właściwym zrozumieniu techniki, koordynacji i muzycznej ekspresji na perkusji.

Będziemy studiować w oparciu o cztery główne filary, wokół których będą ewoluowały wszystkie tematy:
RĘCE  |  NOGI |  EKSPRESJA  |  BUDOWA GROOVE’U

Dla nowych uczestników wszystkie ćwiczenia zostały przygotowane w celu budowania potrzebnych umiejętności związanych z grą na perkusji. Z pewnymi dodatkami, te same ćwiczenia będą stanowić wyzwanie dla wszystkich, którzy powracają do nas aby kontynuować naukę. Łącząc odpowiednio poszczególne grupy ćwiczeń lub elementy w ćwiczeniach, można stworzyć szerokie pole do działania dla osób, które są początkujące oraz dla tych bardziej zaawansowanych. Studiując z Clausem i Domem, nawet profesjonaliści będą mięli okazję skonfrontowania swoich umiejętności oraz zainspirowania się do dalszego rozwoju muzycznego. 

Poświęcimy dużo uwagi na kolektywe ćwiczenie. Będziemy pracować nad umiejętnościami, które każdy perkusista powinien rozwinąć. Wprowadzimy kilka sesji w mniejszych grupach. Każdy będzie miał okazcję na wspólne ćwiczenie z Clausem i Domem. Będzie to świetna możliwość na doszlifowanie niektórych elementów, o których będzie mowa podczas zajęć Masterclass.

Ponadto zarezerwowaliśmy również czas na Wasze pytania i personalne zagadnienia, które zechcecie poruszyć. Będzie to okazja na dyskusję o tym co Was najbardziej ciekawi. Claus, Dom i Szymon będą asystować w ćwiczeniu oraz pomagać w rozwiązywaniu wszystkich nurtujących Was problemów.

DATA | MIEJSCE
3 – 8 sierpnia 2019
Miejskie Centrum Kultury
Al. Wolności 4,
34-300 Żywiec POLSKA

CENA
1 399 ZŁ
to jedyne
233 zł
za każdy dzień intensywnej nauki

RZECZY DO ZABRANIA

•  Pojedyńcza lub podwója stopa do perkusji
•  Ołówek i gumka

Jeśli chcesz, możesz przywieźć ze
sobą własny pad ze statywem,
przesło perkusyjne, drzewko z
padów do ćwiczenia.

DOSTĘPNE NA MIEJSCU

•  Pady ćwiczeniowe dla rąk wraz ze statywami
•  Pady do gry nogami
•  Krzesełka perksuyjne
•  Statywy nutowe i lustra
• Mini podręcznik do nauki

PRZYGOTOWALIŚMY 7 ISTOTNYCH KATEGORII ZAJĘĆ.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT KAŻDEJ SESJI ORAZ JEJ ROLI W CAŁYM PLANIE

Głównym celem tych zajęć jest rozgrzewka oraz przygotowanie do masterclass i sesji ćwiczeniowych. To wspólne ćwiczenie bazować będzie na jednym z utworów rudimentalnych używanych w amerykańskich garnizonach w celu budzenia wojska do służby. Wykorzystując przykłądowy utwór, backing tracki i różne konfiguracje w interpretacji, będziemy pracować nad generowaniem klarownego “open roll” (dwójki) oraz nautralnego odbicia wynikającego z zastosowania filozofii Moellera. Będziemy kłaść nacisk na solidny puls i dynamiczną ekspresję.

45 min x 4

3 godziny

Te zajęcia stanowią rdzeń całego studiowania na Open Minded Drum Camp. Podczas tych sesji będziemy skupiać się na kilku zagadnieniach, które bezpośrednio odnoszą się do naszego personalnego rozwoju perkusyjnego. Położymy duży nacisk na aspekty techniki rąk i nóg. Następnie przejdziemy do pracy nad wyrażaniem swoich pomysłów na zestawie i organizacji ich we frazy i rytmy. Wreszcie zwrócimy uwagę na istotny element jakim jest improwizacja. Ta wiedza, na najwyższym poziomie, znajdzie oparcie w przygotowanych wcześniej ćwczeniach. Otrzymane informacje będą pochodzć od osób, które są mistrzami w swojej dziedzinie. Claus Hessler studiował z Domem Famularo, ponad to wspólnie uczyli się od Jima Chapina, który był bezpośrednim studentem Stamforda Moellera, pioniera naturalnej i swobodnej techniki gry.

1 godz x 1

1 godz 15 min x 4

6 godzin

Wiemy jak ważne jest spędzenie maksymalnej ilości czasu na praktycznym ćwiczeniu. Zatem podczas Master Lab możecie spodziewać się sporej dawki pracy. Te zajęcia są przygotowane w bliskim połączeniu z lekcjami Masterclass. Przez cały czas ich trwania będziemy pracować nad ćwiczeniami, które zostały przedstawione w trkacie Masterclass. Niektóre labolatoria będą odbywały się w podziale na dwie grupy, inne w całości. Wszyscy spędzą tyle samo czasu z Clausem i Domem. Każdy może spodziewać się gruntownego wsparcia zarówno od obu wykładowców jak i Szymona, który będzie im asystował.

1 godz x 3

1 godz 30 min x 2

2 godz x 6

18 godzin

To będą wyjątkowo charakterystyczne zajęcia! Tym razem wszyscy uczestnicy będą podzieleni na 4 mniejsze grupy. Każda z nich weźmie udział w dwóch osobnych sesjach. Przedmiotem pierwszej będzie technika nóg, a drugiej rozwój techniki Moellera. Celem jest upewnienie się, że zarówno po masterclassach jak i po drum labs każdy z uczestników będzie na właściwej ścieżce rozwoju techniki i koordynacji. Praca w tych małych grupach pozwoli wam na bezpośrednią interakcję z Clausem i Domem. Oznacza to, żę każdy otrzyma bezpośredni feedback i wsparcie w trakcie ćwiczenia.

1 godz x 8

8 godzin

To zajęcia, podczas których będziemy wspólnie przygotowywać się do Drum Show, czyli wspólnego występu podczas festiwalu, który odbędzie się tego samego dnia w Żywcu. Będziemy ćwiczyć przygotowane wcześniej przez Clausa i Szymona otwarte formy. To świetna okazja do rozgrzewki, poznania się, wpsólnej gry i wieczornego występu przed dwutysięczną publicznością w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem.

1 godz 30 min x 1

2 godz x 1

3 godz 30 min

Jest to wyjątkowy czas, w którym treść, atmosfera i efekty wspólnego działania będą tworzyły się spontanicznie. Podczas tych sesji każdy będzie miał możliwość, pytania, dyskutowania oraz eksperymentowania. To czas poświęcony na szukanie konkretnych odpowiedzi na wszelkie poruszane przez uczestników zagadnienia. Wykorzystaj ten moment, który może znacznie wpłynąć na Twój perkusyjny rozój w przyszłości.

2 godz x 4

8 godzin

Pomimo, że zrobimy wszystko, aby każdy temat poruszony podczas zajęć był klarowny i zrozumiały dla każdego, to zapewne pojawią się sytuacje, w których pojawi się potrzeba ponownego wyjaśnienia niektórych zagadnień. Studiując w większej grupie, dużo łatwiej jest o dekoncenrtację lub zagubienie w nadmiarza informacji. Może pojawi się potrzeba powtórki niektórych podstawowych tematów? Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć sesję Mini Lab. Będą to zajęcia, w których uczestnictwo jest dobrowolne. W trakcie jednej sesji przygotowaliśmy miejsca dla 5 osób. Wszystko po to, aby poświęcić jak najwięcej czasu na bezpośrednią interakcję z każdym uczestnikiem tych zajęć.

1 godz x 4

4 godziny

RAZEM     38 ZAJĘĆ   |   50 GODZ 30 MIN

DODATKOWE ATRAKCJE

Każdego roku w Żywcu odbywa się festiwal, gdzie zespoły folklorystyczne z całego świata przyjeżdżają, aby dzielić się swoją muzyką i kulturą. Pierwszy dzień campu spędzimy na przygotowaniach do wspólnego show z Clausem Hesslerem. Tego samego wiczoru będziemy mięli okazję wystąpić wspólnie przed dwutysięczną publicznością w lokalnym Amfiteatrze pod Grojcem. Chcemy, aby to wydarzenie było rozgrzewką przed nadchodzącym tygodniem pracy. To dobry moment na integrację, poznanie się a jednocześnie zaoferowanie czegoś ciekawego dla lokalnej społeczności.

Po raz pierwszy postanowiliśmy zorganizować imprezę integracyjną! Zastąpi ona finałowy koncert “In The Circle”, ale nie martwcie się! Poza dobrym jedzeniem nie obejdzie się bez muzyki! Planujemy udostępnić dwa zestawy perkusyjne do wspólej gry. Przygotujemy nagłośnienie i nie zawahamy się przekonać Clausa & Doma do wspólnego “Drum Battle”. Wszystko to odbędzie się w szałasie na tyłach hotelu Dębina! Oczywiście całe to zamieszanie w cenie campu!

Dodatkowo każdy będzie mógł zaprosić na grila swoją rodzinę lub maksymalnie 2 bliskich znajomych. Uczestnictwo dla osób z zewnątrz będzie odpłatne. To wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy, integracji z Clausem, Domem oraz wszystkimi uczestnikami!

Wycieczka do Żywieckiego Browaru. To wyjątkowe muzeum to miejsce, gdzie dowiesz się nie tylko szczegółów o samej marce, jej rozwoju i procesie produkcji piwa, ale również poznasz historię miasta. Zwiedzanie jest interaktywnym spacerem, dzięki ciekawym efektom wizualnym i dźwiekowym. Na końcu trasy będzie czas na degustację świeżo uważonego piwa. Koszt zwiedzania to 40zł. Udział jest dobrowolny, a zapisów będzie można dokonać podczas campu.

* W cenie campu nie zapewniamy noclegu i wyżywienia. Przkrój cenowy noclegów zaczyna się od 25 złotych aż do ponad stu złotych w ekskluzywnych warunkach. Wybór należy bezpośrednio do uczestnika. Wszystkie informacje znajdziesz w zakładce NOCLEGI. Na jedzenie przygotowaliśmy dla Was atrakcyjną zniżkę w Restauracji Krajcar. Dowiedz się więcej w zakładce JEDZENIE.

ZABIERZ GŁOS, WYŚLIJ PYTANIA, POZWÓL NAM LEPIEJ PRZYGOTOWAĆ KONKRETNE ODPOWIEDZI

Zajęcia Ask & Talk okazały się być strzałęm w dziesiątkę, szczególnie w połączeniu z pozostałymi zajęciami. Wykorzystaj formularz obok aby przesłać nam Swoje indywidualne tematy i pytania, na które chciał/a byś otrzymać odpowiedź. Niektóre zagadnienia mogą wymagać wcześniejszych przygotowań, dlatego nie zwlekaj. 

Pamiętaj nie ograniczamy się do żadnych kategorii. Opisz każdą kwestię, która Cię interesuje, a my postaramy się pomóc najlepiej jak tylko potrafimy.