Wykładowcy

CLAUS HESSLER

Mistrz techniki Moellera.
Następca Jima Chapina.
Innowator gry „Open-Handed”.

Jeden z najlepszych edukatorów na świecie. Uczył m. in. w Niemczech, Anglii, Ameryce, Austrii, Portugalii, Korei Południowej, Iranie, Chorwacji, Norwegii, Francji, Rumunii, Hiszpanii, Australii i w Chinach.

Uczył wielu zawodowych bębniarzy, w tym Anikę Nilles. Prowadzi lekcje ze studentami z całego świata.

Twórca kompleksowego programu nauczania gry na perkusji. Wydał serie książek i DVD, które są niekończącym się źródłem wiedzy o technice, koordynacji, oraz muzycznej ekspresji.

Dzielił scenę z wybitnymi muzykami, takimi jak: Steve Smith, Alex Acuna, Walfredo Reyes Jr., JoJo Mayer, Johnny Rabb, czy Luis Conte.

Występował na całym świecie – np. podczas Australian Ultimate Drummer’s Weekend

W 2016 był gościem najpopularniejszego portalu perkusyjnego na świecie DRUMEO gdzie poprowadził masterclass na temat Swiss oraz Collapsed Rudiments.

”Nie znam nikogo kto jest bliżej techniki Moeller’a niż Claus Hessler” – Jim Chapin, 2006

Claus jest nie tylko nauczycielem z wieloma sukcesami na koncie. Przede wszystkim jest wirtuozem improwizacji, jego koordynacja rąk i nóg jest wprost mistrzowska. Potrafi wykonać skomplikowane ostinata, realizując perfekcyjnie idee techniki Mollera.  Jego swoboda i niezależność w grze zaskakuje.

Obejrzyj videa, aby zobaczyć namiastkę tego, czego już w sierpniu masz szansę się uczyć.

PARADIDDLE

PODWÓJA STOPA

SZYMON FORTUNA

Student Clausa Hesslera
Stypendysta Berklee College of Music.
Muzyk sesyjny podróżujący po świecie.
Organizator Open Minded Drum Camp.

Szymon gra na bębnach już od 20 lat i jego głównym atutem jest jego wszechstronność stylistyczna, oraz umiejętność czytania z nut. W ciągu ostatnich lat zagrał kilkaset różnych show opartych na czytaniu nut avista.

Swoje umiejętności szlifował podczas studiów jazzowych w Middlesex University w Londynie, oraz w Berklee College Of Music (Summer Program). Uczył się m. in. u takich perkusistów jak: Gene Calderazzo (USA), czy Harry Tanschek (AUT). Od trzech lat szkoli się pod okiem Clausa Hesslera.

W 2014 roku Szymon zdobył stypendium Berklee World Tour Scholarship w wysokości 20’000$. Jest pasjonatem nauczania i przekazywania swojej wiedzy dalej.